Mechanoterápiás kezelések
A mechanoterápia a mechanikai erők és mozgások alkalmazását jelenti a gyógyításban. Ez a terápia magában foglalja a gyógytornát, a víz alatti gyógytornát és az orvosi gyógymasszázst. A gyógytorna célja a mozgás és egyéb funkciók helyreállítása, javítása, míg a víz alatti gyógytorna a víz felhajtóerejét és ellenállását használja fel az izmok és ízületek tehermentesítésére és erősítésére. Az orvosi gyógymasszázs pedig a vérkeringés fokozásával, az izmok ellazításával és a fájdalom csillapításával járul hozzá a gyógyuláshoz
Gyógytorna (egyéni vagy csoportos)
A gyógytorna célja a mozgásszervi betegségek kezelése, a sérülések és műtétek utáni rehabilitáció elősegítése, valamint az izomerő, rugalmasság és mozgáskoordináció helyreállítása. Egyéni kezelés során a terapeuta személyre szabott mozdulatokat és gyakorlatokat alkalmaz a beteg állapotának megfelelően, míg csoportos foglalkozásokon hasonló problémákkal küzdők együtt dolgoznak a gyógyulás érdekében. A gyógytorna segít a fájdalom csökkentésében, a mozgásfunkciók javításában és az életminőség növelésében.
Javaslat: Sérülés, műtét utáni állapot, mozgásszervi megbetegedések, izom- és ízületi fájdalmak, gerincproblémák, rehabilitáció.
Kezelési idő: 20 perc
Gyógymasszázs
A gyógymasszázs célja a gerinc és az ízületek körüli izomzat erősítése, a fájdalmas izomcsomók eltüntetése, valamint az ödémák csökkentése. A kezelés során a masszőr különböző technikákat alkalmaz, amelyek segítik a vérkeringés javítását, az izomfeszültség oldását és a fájdalom csillapítását. A gyógymasszázs különösen ajánlott mozgásszervi problémák, stressz vagy túlerőltetés esetén, hozzájárulva a testi és lelki felfrissüléshez.
Kezelési idő: 15 perc